Kuchynský nábytok – na jeho kvalite by sme nemali šetriť

farebne_svetlá

Kuchynský priestor môžeme riešiť mnohými spôsobmi. Obľúbený je čoraz častejšie priamy tvar linky, ktorý je doplnený ostrovom, čo nám umožňuje logické usporiadanie a plynulú nezáväznosť jednotlivých pracovných zón.

Priame linky môžeme doplniť samostatným blokom, ktorý združuje vysoké skrine pre spotrebiče. Toto usporiadanie je vhodné najmä pri moderných zostavách kuchýň s hladkým profilom dvierok, pri ktorých je dôležité zdôrazniť funkčné prvky.

Klasické a rustikálne kuchyne dávajú prednosť pôdorysnému usporiadaniu do tvaru písmena L, alebo tvaru U, pri ktorých je cieľom zdôrazniť najmä dizajn kuchyne. Vynikajúce fungovanie kuchyne je závislé od detailne a starostlivo premyslenej dispozície. Vhodne naplánovaná zostava v kuchyni bude fungovať veľmi efektívne a sofistikovaný systém ukladania nám zaistí, aby bolo všetko v dosahu tak, ako má. Okrem funkčného usporiadania nábytku, by sme nemali zabúdať ani na kvalitu, na ktorú často zabúdame a na prvý pohľad ju ani nezbadáme. Ukrýva sa v použitých materiáloch a technológiách vo výrobnom procese. Je nevyhnutné, aby použité materiály boli zdravotne vhodné, dostatočne odolné a pevné, farebne a tvarovo stále, umožnili ľahkú údržbu a samozrejme, aby aj vzhľad bol pútavý a atraktívny.

Technologické postupy vo výrobe majú za úlohu zabezpečiť to, aby bola zabezpečená pevnosť jednotlivých spojov, kvalitné vypracovanie hrán na nábytku, a aby bola zabezpečená rozmerová presnosť a celková funkčnosť nábytku, ktorý nám bude schopný slúžiť aj niekoľko rokov. Kvalitu by sme mali sledovať po všetkých stránkach. Dokonalé by malo byť aj remeselné spracovanie, výber z mnohých farieb, povrchových úprav a  tvarov kuchynských dvierok, taktiež možnosť vybrať si miestnosti, ktoré budú v rovnakom štýle. Novú kuchyňu si môžeme zakúpiť aj spolu so spotrebičmi, mali by sme si však dať pozor na to, aby sme si ju nezakúpili nekvalitnú a zbytočne predraženú.

kuchynsky_nabytok_1

zdroj: http://www.headoverboards.net/emporium-kitchen-units.html

Sústrediť by sme sa mali na výrobcov, ktorí ponúkajú vysokú kvalitu, moderný dizajn a ceny, ktoré odrážajú kvalitu a nie sú zbytočne navýšené. Kvalitné sú aj francúzske značky rôznych spotrebičov v kuchyni, ktoré vynikajú praktickým prevedením, kvalitným dielovým spracovaním, zárukou sú až štyri roky a prekvapivo nízkymi cenami. Výhodné je využiť aj službu bytového architekta, ktorý nám poradí či sa jednotlivé prvky a spotrebiče k sebe hodia. Predídeme tak zlej kombinácii a nevhodnému celkovému dojmu. To samozrejme platí ja pri zariaďovaní ostatných miestností v byte, či dome.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.