Kúpa domu, správna voľba

Allegro.ashx

Už vás nebaví počúvať každý susedov krok? Už viac nechcete počúvať ako susedka v nedeľu ráno vyklepáva rezne? Tak potom je ten pravý čas nalistovať inzerciu v sekcii domy na predaj.

Samozrejme inzercia nie je jediná z vašich možností. Ak si neviete rady ako vyhľadať pre vás vhodné reality, veľmi ochotne vám pomôžu i realitné kancelárie a všemohúci internet. Pri samotnej kúpe je určujúcim faktorom „prekvapivo“ obsah vašej peňaženky. V prípade, že zíva prázdnotou nezúfajte, i pre vás je tu riešenie.

Ako získať peniaze na kúpu nehnuteľnosti?

Máte niekoľko možností. Samozrejme najjednoduchšia cesta je  platba „na ruku“. Je to ale, povedzme si otvorene, jedna z najmenej frekventovaných a  pomerne riskantných platieb. Na katastri si vždy overte údaje o predávajúcom pri kúpe akejkoľvek reality. Bratislava, Košice či Martin, všade Vám sú prístupné informácie, ktoré potrebujete vedieť.

Pokiaľ vo vašom prípade nehrozí priama platba, skúste jednu z ďalších možností:

  • hypotéka
  • stavebné sporenie
  • špecifické úvery na bývanie

Nevýhodou hypotéky je, že nie vždy dostanete takú sumu, akú ste si vysnívali. Je mnoho aspektov, ktoré výslednú sumu ovplyvňujú. Najzákladnejším je vaša mzda. Pri hypotéke je neprehliadnuteľným faktom i skutočnosť, že musíte ručiť nehnuteľnosťou. V prípade, že nebudete schopný hypotéku splácať, bude vám „založená“ nehnuteľnosť odcudzená rukou exekútora.

Stavebné sporenie je vhodné pre tých z vás, ktorí popri kúpe nehnuteľnosti majú chuť i čas sporiť. Úvery na bývanie sú väčšinou kombináciou spomínaných dvoch predchádzajúcich variant, sú však výhodnejšie v tom, že poskytujú peniaze nie len na samotnú kúpu ale aj na zariadenie nehnuteľnosti a pod.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.