Nepodceňujte kvalitu krbovej vložky

kvalitná krbová vložka

Pokiaľ stojíte pred rozhodnutím zaobstarať si krb, tak by ste si mali vedieť odpovedať na otázku, či chcete krb používať na vykurovanie alebo ho chcete postaviť predovšetkým ako estetický doplnok vo vašom interiéry.

Ak chcete krb používať k aktívnemu vykurovaniu, tak sa vám celkom isto oplatí zainvestovať do kvalitnej krbovej vložky, kde budete mať výhrevnú funkciu zaiste i po mnohých rokoch používania. Z tých lepších značkových vložiek môžeme menovať značky ako napríklad Romotop, Hein, Befhome a Jutol. Pri výbere krbovej vložky treba brať ohľad na efektívnosť a dĺžku horenia na jedno priloženie, lebo oba tieto faktory sa odrazia na ekonomickej stránke vykurovania. Jednou z možností sú potom aj krbové vložky bez výmenníka.

Pamätáte sa, že kvalitné krbové vložky tvoria základ celého krbu či krbových kachieľ. Krbové vložky nie sú len estetickou záležitosťou ale hlavne sú funkčnou časťou každého krbu. Najlepšie výhrevné vlastnosti majú krby so symetrickým ohniskom – teda rovné, oblúkovité alebo panoramatické. Prípadnú asymetrickosť možno vyriešiť vhodne zvoleným obmurovaním. Bezpečnosť prevádzky krbu je zaistená oddelením ohniska od miestnosti prostredníctvom presklených dvierok. Ide o ohňovzdorné keramické sklá, ktoré sú samočistiace prúdom vzduchu. Väčšina krbových vložiek je vybavená ešte regulátormi primárneho a sekundárneho vzduchu a prípadne ešte ďalším príslušenstvom.

Takže pokiaľ chcete kúriť krbom, myslite na krbovú vložku! V opačnom prípade môžete pri vykurovaní veľmi prerobiť, čo by bolo veľmi zlé. Pokiaľ si nie ste istý výberom krbovej vložky neostýchajte sa obrátiť na odborníka, ktorý vám určite pomôže. Určite vám pomôže aj s prípadnou montážou. Nielen správny výber krbovej vložky ale aj neunáhlená voľba predajcu, u ktorého zakúpite vašu novú krbovú vložku, vás dovedie k teplu domova a spokojnej peňaženke.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.