Máme pre hostí vhodné miesto na spanie ?

iza6

Väčšina z nás nemá vyhradenú miestnosť priamo pre hostí. Ak si chce niekto pri nás pospať, môže tak urobiť na multifunkčnom nábytku. Nie vždy to ale platí, a preto nečakaná návšteva nám nemusí priniesť iba radosť, ale môže spôsobiť aj veľký chaus v našej domácnosti. Aby sme našich hostí prekvapili a tešili sa na ich príchod, stačí, ak budeme iba trošku pripravení na nečakanú situáciu.

Ak bývame v rodinnom dome, nečakaní hostia nemusia pre nás znamenať veľký problém. Dom má väčšinou viacej izieb, kde môže návšteva prespať. Ak však bývame v byte, musíme vedieť správne improvizovať. Je to tak najmä pri malých bytoch, kde je málo miesta. Rozkladacie gauče sa za posledné roky zmenili k lepšiemu. Dnes nájdeme také kúsky, ktoré sú nielen lákavé na pohľad, ale zostávajú aj funkčné napriek tomu, že ich neustále rozkladáme a skladáme. V miestnosti tak môže zložená pohovka vyzerať báječne, a keď ju rozložíme, môžeme na ňu uložiť spať našich hostí, či rodinu. Pred kúpou gaučovky by sme sa mali zamyslieť, čo od nej vlastne očakávame. Či chceme nenáročnú na rozkladanie, či chceme naopak vysokú kvalitu a komfort pre náš spánok. Sami musíme zvážiť, či pohovku využívame často, alebo len občas. Ak sa naša pohovka mení pravidelne na miesto pre spánok, mala by byť vyrobená z vysoko odolných materiálov. Nemali by sme preto na nej príliš šetriť. Konštrukcia rozkladajúcich sedačiek umožňuje vznik postele troma spôsobmi. Prvým je rozloženie sedáku na dve časti, čím nám vznikne pohodlná spiaca plocha pre dve osoby a je široká, ako celá pohovka. V druhom spôsobe hovoríme o klasickým sedačkách, kde sklopíme operadlo do roviny sedáku. To nie je príliš pohodlné, pretože si ľahneme rovno na opotrebovanú časť sedačky.

sofa

zdroj: http://www.archiproducts.com/en/products/86028/corner-fabric-sofa-bed-guest-corner-sofa-giulio-marelli-italia.html

Ideálne je, ak využijeme tretí spôsob, ktorý je však konštrukčne najzložitejší. V tomto prípade je rošt na ktorom spíme zložený pod sedačkou gauča, tým je málo opotrebovaný. Musíme ho vysunúť a rozložiť, čo zaberie dosť času a značnú energiu. Výhodou však je, že máme vynikajúce miesto pre dobrý odpočinok. Na trhu sa objavuje ešte ďalšia možnosť, kedy máme lôžko tvorené dvoma matracmi, ktoré sú od seba navzájom oddelené. Jeden matrac slúži na sedenie a keď ho otočíme vznikne druhý, ktorý je určený na spanie. Ak k nám chodia prespávať hostia len výnimočne, môžeme si zvoliť oveľa lacnejší variant, môžeme kúpiť samostatný matrac. Tento matrac by mal byť dostatočne vysoký, okolo 8 cm, dĺžka by mala mať 200 cm. Kvalita nás nemusí znepokojovať, dnes nájdeme matrace, do ktorých sa naše telá nezaboria, ako tomu bolo kedysi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.