Moderné obývacie steny a zostavy

misuraemme, atelier-001

História obývacích stien
História obývacích stien na Slovensku siaha až do prvej republiky. Prvá obývacia zostava sa na slovenskom trhu objavila v podobe jednoduchých modulových systémov. Svoju obľubu si však predovšetkým vydobyli až za socializmu.

V 70. rokoch minulého storočia sa v domácnostiach začali objavovať rozmerné, mnohokrát až monštruózne, obývacie steny. Nevýhodou vtedajších obývacích stien bola skutočnosť, že výrobcovia tieto výrobky dodávali do predajní už v typizovaných zostavách, ktoré nemal zákazník možnosť meniť.Obývacie steny boli väčšinou umiestnené pri jednej zo stien izby a zaberali zbytočne veľa priestoru. Koloritom nedávnych čias potom bolo do obývacích stien umiestňovať rôzne drobné dekoratívne predmety, jedálenské servisy či sety ozdobných pohárov, na ktoré sa nadmerne prášilo, čo nebolo estetické ani praktické na údržbu. V menších (predovšetkým panelových) bytoch vďaka obmedzenému priestoru vznikal jeden zásadný problém a to, že sa do izby nevošla stena celá. Nevyužité skrinky a vitríny často končili v detských izbách či spálňach, kde len zriedka vzhľadovo ladili k pôvodnému nábytku týchto izieb. Tradícia rozmerných obývacích stien trvala do konca 80. rokov 20. storočia, kedy sa po politickom prevrate prestali tieto zostavy vyrábať.

Modulové systémy obývacích zostáv

V dnešnej dobe sa obývacie zostavy stávajú opäť trendom – teraz však už v podobe moderných modulových systémov. Výrobcovia začali na aktuálny dopyt po sektorovom nábytku ihneď reagovať a na trh uvádzajú nepreberné množstvo modulovo riešených obývacích zostáv. Súčasné steny sú prevažne vyrábané z lamina, v rôznych farebných prevedeniach a v mnohých rozmeroch jednotlivých modulov. Keďže sa aj my zaujímame o trendy a novinky v interiérovom nábytku, nemôžeme tento dopyt úplne ignorovať. Z týchto dôvodov sme pre Vás pripravili obsiahlu ponuku modulových obývacích stien a zostáv.

Moderná obývacia zostava

Výhodou modulových systémov je množstvo variantov priestorového usporiadania nábytku. Zákazník tak má možnosť podľa dispozícií obývacej izby zaobstarať len časti nábytku, o ktoré má skutočne záujem. Výber modulov je veľmi široký, v ponuke nájdete skrinky, komody, vitríny, police a konferenčné stolíky. Všetky produkty sa vyznačujú veľkým množstvom uzavretých i otvorených úložných priestorov v podobe políc a zásuviek. Korpusy a dvierka moderných obývacích stien sú starostlivo spracované z kvalitných materiálov, vďaka čomu je tento nábytok pevný a stabilný, nie je náročný na údržbu a je odolný voči mechanickému poškodeniu. Obývacia zostava z našej ponuky sa vyznačuje originálnym moderným designom a pevným vzhľadom, ktorý budí dojem, že je nábytok vyrobený z dreveného masívu. Vyberať môžete z množstva farieb povrchov, medzi inými napr wenge, koňak, dub, jabloň. Podstavec nábytku je vyrobený buď ako súčasť korpusu z lamina alebo v podobe drevených či kovových nožičiek. Obývacie steny sú opatrené elegantnými madlami v minimalistickom dizajne a kvalitnými pántami pre ľahké a tiché otváranie a zatváranie.

Moduly obývacích stien

Obývacie zostavy sa skladajú z rôznych skriniek, komôd, vitrín, políc a konferenčných stolíkov.
Skrinky majú univerzálne využitie. Do uzavretých skriniek s dvierkami môžete schovať rôzne predmety a cennosti, ktoré by mali zostať ukryté zrakom návštev. Z týchto skriniek je tiež možné vytvoriť domáci bar. Do otvorených častí skriniek a políc sa najčastejšie umiestňujú rôzne dekoratívne predmety ako vázy, ozdobné poháre, sošky, izbové rastliny . Tieto priestory možno využiť aj ako domácu knižnicu.
Vitríny (presklené skrinky) sú najčastejšie využívané pre úschovu predmetov, ktoré chceme ochrániť pred všadeprítomným prachom. Vitríny z našej ponuky sú opatrené čírym, mliečnym aj elegantným hnedo zatmaveným sklom.
Komody slúžia najčastejšie na úschovu drobných predmetov. Do zásuviek môžeme schovať napr. rodinné fotoalbumy, doklady, šperky atď. Otvorené časti komôd sa dajú využiť na uloženie izbových rastlín alebo napríklad časopisov. Nízke komody môžu slúžiť aj ako podstavec pre LCD televízie alebo plazmy. Do nižšie umiestnených regálov možno potom uložiť napr satelitný prijímač, DVD prehrávač alebo HI-FI zostavy. Pre tieto účely však máme v ponuke špeciálnu sekciu televízne stolíky.
Vybrané typy skriniek, komôd a vitrín majú vo výbave presklené police, ktoré sú efektne podsvietené LED diódami.
Konferenčné stolíky z našej ponuky disponujú praktickým úložným priestorom pod hlavnou doskou na časopisy, knihy alebo diaľkové ovládače audio / video elektroniky, osvetlenie alebo klimatizáciu.

Všetky obývacie zostavy sa vyznačujú moderným dizajnom, účelnosťou a dlhou životnosťou. Obývacie steny z našej ponuky je možné zaobstarať za veľmi priaznivé ceny.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.