Obývačka v modernom štýle

komoda 2W 5S,závesná vyrínaSFW 1W-AUGUST_02

Dá sa povedať, že obývacia izba je srdcom bytu, pretože po kuchyni je to najnavštevovanejšie a najdôležitejšie miesto. Slúži nám nielen ako priestor, ktorý nám poskytuje odpočinok a pohodlie po náročných dňoch, ale taktiež práve v obývačke usádzame priateľov a známych.

Práve preto by sme si mali veľmi dobre premyslieť ako túto miestnosť zariadime, tak aby bola moderná a zároveň aj praktická. Určite sa radi pochválite pekne zariadenou obývačkou, ktorá bude premyslená do najmenšieho detailu. Každý rok sa výrobcovia interiérového nábytku snažia priniesť na trh niečo zaujímavé, originálne a netradičné. Strohý minimalistický vzhľad sa pomaly dostáva do úzadia a nahradzujú ho bláznivé kombinácie nábytku so svietidlami a bytovými doplnkami a taktiež luxusné prevedenie obývačky.

Číslom jedna sú v súčasnej dobe farby zlatá, strieborná, čierna a biela, ktoré dotvárajú už spomínaný luxus.    Keď sme sa už rozhodli, že naša obývačka bude nielen praktická, ale aj moderná, mali by sme ju zariadiť čo najjednoduchším spôsobom, bez rôznych výklenkov a zbytočností. Taktiež nesmieme zabúdať na architektonické riešenie miestnosti, vhodné dekoračné predmety, estetiku nábytku a vhodné osvetlenie. Najlepším riešením je poobzerať sa po jednoduchom nábytku a taktiež dodržať jednotnosť detailov a doplnkov. Práve jednoduché zariadenie miestnosti, ktorá nie je prepchatá zbytočnými vecami podporujú náš oddych a pohodlie. Do moderných obývačiek sa opäť vracajú obývacie steny, ktoré majú samozrejme iný vzhľad a tvar ako zostavy spred rokov. Ich najväčšou výhodou je variabilnosť, ktorá nám umožňuje využívať tie prvky, ktoré práve potrebujeme.

Takéto moderné obývacie zostavy pozostávajú väčšinou zo závesný a stojacich prvkov (police, skrinky atď.). Prinesú nám do obývačky nielen moderný dizajn, ale aj praktickosť, keďže do skriniek s dvierkami alebo šuplíkov, skryjeme všetky veci, ktoré nechceme, aby kazili vzhľad izby. Čo sa týka materiálov používaných pri výrobe stenových zostáv najčastejšie používané je svetlé drevo ako napríklad orech, ale aj iné typy prírodného dreva. Lacnejšou variantou sú imitácie prírodných materiálov a plasty, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi trendy. Veľmi obľúbené je aj sklo, ktoré môže mať v obývačke podobu políc, dvier, stola, ale tiež dvierok na nábytku. Moderné je lakované sklo, ktorého farba zodpovedá farebnosti nábytku alebo s ním kontrastuje.

Dominantným prvkom obývačky je určite sedačka. Veď kde si najlepšie oddýchneme a pozrieme televíziu ako v kvalitnom a pohodlnom kresle. Pri výbere sedačky musíme myslieť na niekoľko faktorov a to na priestorové možnosti, na náš vkus a na finančné možnosti. Správnou voľbou pre modernú obývačku je pohodlná pohovka, ktorá postupne vytlačila klasické dvoj a troj sedačky. Tieto multifunkčné pohovky sa plne prispôsobia vašim potrebám, keďže sa na ne zmestí väčší počet ľudí, takže nebudete mať problém usadiť ani viac početnú návštevu. Farby, ktoré sú in pri výrobe sedačiek sú fialová, ružová, tmavočervená a modrá.

Ak túžite po úplne dokonalej romantickej a pohodovej atmosfére určite si do obývačky zaobstarajte krb. Už to nie je žiadna novinka, že krby umiestňované do obývačiek sú veľmi populárne a dajú sa pristavať alebo kúpiť dodatočne.

Čo sa týka farebných odtieňov v súčasnej dobe sú preferované farby modré, zelené, červené, fialové. Pri rozhodovaní aký vzhľad bude mať váš nábytok v obývačke sa však nemusíte riadiť trendami, ale vlastným vkusom. Ak chcete priestor v obývačke zväčšiť a presvetliť ideálne sú svetlé, veselé a jasné farby. Ak chcete podčiarknuť čistotu a línie priestoru vhodné sú kombinácie bielych, čiernych, šedých a červených farieb. Nesmiete však zabúdať, že kombinovať by ste mali najviac dve až tri farby a platí tu porekadlo menej je niekedy viac. Klasikou ostáva biela farba, ktorá preferuje eleganciu a čierna, ktorá dodáva miestnosti luxus. Existuje však niekoľko druhov farieb, ktoré sú rozdelené podľa vlastností aké majú. Takže si môžete vybrať, ktorý druh sa hodí práve do vašej obývačky. Matné farby neodrážajú svetlo a ich výhodou je, že skryjú nedostatky na stenách. Sú výborným riešením ak chcete po čase dať stenám nový nádych. Pri ich nanášaní buďte opatrný v znečistení okolia, pretože sa veľmi ťažko umývajú.

ruzovo-sivy-vankus

zdroj: http://www.zinhome.com/origami-one-pillow/

Ďalším druhom sú farby s hrubou štruktúrou, ktoré majú podobné vlastnosti ako matné farby až nato, že po nanesení sú lesklejšie a lepšie sa umývajú. Pre obývačku sú najvhodnejšie farby s hladkou štruktúrou, pretože vytvárajú najlesklejší povrch zo všetkých. Hovorí sa im tiež zamatové farby. Tento druh farby dobre odráža svetlo a tým miestnosť pôsobí priestrannejším a svetlejším dojmom. Skvele sa hodia aj do detských izieb a tiež sa často používajú na dvere a okná. Stredne lesklé farby ponúkajú kompromis medzi matnou a veľmi lesklou farbou. Po uschnutí odrážajú časť svetla a najčastejšie sa používajú v kuchyniach a kúpeľniach. Posledným z druhov sú veľmi lesklé farby, ktoré silne odrážajú svetlo. Hodia sa na náter nábytku, ktorý prostredníctvom týchto farieb získa moderný vzhľad a taktiež ochranu.

Aj keď sa v dnešnej dobe preferuje minimalizmus, jednoduchosť a originalita dizajnéri nezabúdajú ani na rustikálny štýl nábytku, retro a starodávny, pretože nie všetci obľubujú čisto moderné kúsky. Rustikálny štýl je známi svojou voľnosťou, spojením s prírodou a taktiež rodinnou atmosférou. Naviac sa môže kombinovať s modernými trendami, vďaka novým povrchovým úpravám sa rustikálne môžu tváriť aj čisto moderné materiály akým je napríklad plast. Atmosféru posilníte prútenou dekoráciou, rastlinami v hlinených kvetináčoch, ručne vyšívanými vankúšikmi alebo závesmi. Nové prvky a materiály s nádychom minulých rokov – tým je charakteristický retro štýl. Tento štýl vám rozsvieti obývačku svojou farebnosťou, originalitou a tvarmi. Tvary použité na poťahoch sedačiek alebo koberce môžu byť od výmyslu sveta napríklad pásiky, kocky, kruhy a kvety. Tí čo majú radi starodávny štýl bývania môžu spojiť prvky z antikvariátu alebo starožitníctva s modernými kúskami. Vhodné farby , ktoré podčiarknu tento štýl sú ružová, béžová, zlatá a zelená, ale aj kvetinové vzory. Keďže byt, v ktorom bývame je našou vizitkou práve obývačka by mali byť zariadená tak, aby vystihovala našu osobnosť a vkus. Plní nielen funkciu odpočinku, ale aj reprezentácie.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.