Pár rád pre tých, ktorý práve kupujú sedačku.

fashion-Onda-main

Pohodlné a zdravé sedenie

Od pohovky musíme očakávať viac, ako len dobrú cenu a pekný poťah.

V dnešnej dobe totiž od sedačky očakávame maximálny komfort,  dizajnéri vo svojich návrhoch presadzujú to, čo by sme s trochou nadnesenia mohli nazvať pohovkou s rozumom.

Umné sedačky

Na trhu sú v súčasnej dobe sedacie súpravy vybavené rôznymi mechanizmami, vďaka ktorým môžeme upraviť možnosti sedenia rozličným spôsobom. Napríklad jednoduchým otočením časti matrace získame podnožku a tak pri sledovaní televízie môžeme zaujať príjemnú relaxačnú polohu.

Niektoré modely majú dokonca systém, s ktorým sa môžeme stretnúť v lietadlách. Využíva prítlakovu silu sediaceho, čo znamená, že v momente, kedy sa oprie, chrbtová časť sa nakloní a sedacia časť sa automaticky vysunie dopredu. Sediaci človek tak získa polohu, ktorá do značnej miery kopíruje jeho potreby a môže  relaxovať.

U veľa modelov sú tiež nastaviteľné opierky hlavy.  Nechýbajú podnožky, ktoré takisto bývajú nastaviteľné. Sú riešené ako pevná súčasť sedačky, alebo skryté pod ňou.

Samozrejme, na trhu existujú  aj exkluzívnejšie modely, ktoré sú vybavené elektrickým pohonom. Pomocou diaľkového ovládania si tak môžeme nastaviť napríklad sklon opierky alebo vysunutie podnožky.

Sedadlo-2

Odkladacie stolíky

Nemusíte sa  stále sa nakláňať z pohovky, aby ste si niečo vzali z konferenčného stolíka, projektanti, dizajnéri  váš problém vyriešili. Môžete si totiž zaobstarať model so špeciálnymi odkladacími stolíkmi, ktoré sa dokonale rozmerovo aj tvarovo zhodujú so sedačkou a sú  vybavené  kolieskami.

Poťah

Výber poťahov je pri sedacej súprave dôležitým krokom.  Kritériom je kvalita materiálu. Doporučuje sa zvoliť  najvyššiu kvalitu, ktorá je síce drahšia, ale v konečnom dôsledku vás môže vyjsť lacnejšie, ak beriete do úvahy jej životnosť.

Praktické sú  odnímateľné poťahy, ktoré sa dajú prať v práčke. Prípadne si ich môžete kúpiť vo viacerých druhoch a prevedeniach a meniť podľa nálady..

Poťahy môžete povrchovo chrániť špeciálnou,  teflónovou vrstvou, ktorá sa na poťah nanáša dodatočne. Niektorí výrobcovia ju poskytujú priamo. Táto ochranná vrstva nedovoľuje nečistotám vniknúť do látky, takže sa nejaký čas udržia na povrchu a môžeme ich zotrieť vlhkou handrou.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.