Poschodová posteľ, ako si vybrať tú správnu.

Detská poschodová posteľ z masívu

Poschodová posteľ ako vybrať tú správnu? Túto posteľ využijete hlavne pri dvoch malých deťoch a detskej izby menších rozmerov. Ušetrí Vám miesto izby, ktoré môžu vaše deti využiť na iné aktivity a vytvára puto medzi súrodencami, ktoré pretrvá  navždy.

Náš trh ponúka veľa typov poschodových postelí, ale ako si vybrať tú správnu? Čo musia mať kvalitné poschodové postele? Najdôležitejšia je bezpečnosť. Všetky  deti sú neposedné, radi lozia a posteľ im vytvára priam ideálne podmienky pre ich vrtošivú povahu priamo v ich svete, pred spaním sú to ešte prezentácia svojich schopnosti pred svojim súrodencom. Takže posteľ musí byť hlavne kvalitného materiálu, pevnej konštrukcie a kvalitnými spojmi.

Postele z kovu výhody a nevýhody

Na jednej strane výhoda pevnej konštrukcie s pevnými spojmi, ktoré treba pri spájaní opatriť vhodnou podložkou, aby postele nevŕzgali. Na druhej strane nevýhoda s pocitu, že kov pôsobí v detskej izbe dosť chladným dojmom a povrchová úprava, resp.. farby postelí  sú dosť fádne a nie veľmi vhodné do detskej izby. Kovová posteľ je vyrobená z trubiek zváraním a vytvára niekedy nebezpečný priestor pre dieťa, ktoré rado strká niekde hlavičku, no problém môže byť pri jej vytiahnutí.

Poschodová-posteľ-1

Postele z dreva

Drevo je prírodný materiál, pekne vyzerá a aj vonia. Výrobcovia v tejto dobe používajú na povrchovú úpravu laky, ktoré sú stále a nie sú zdraviu škodlivé. Postele sa veľmi dobre udržujú a preto poschodová posteľ z dreva je vhodná do detských izieb. Nevýhodou je trocha spoj medzi jednotlivými prvkami, preto doporučujeme spoje prekontrolovať, poprípade použiť do spoja spevňovacie neprchavé lepidlo na drevo.

Postele z laminovanej drevotriesky

Pri tomto materiále je najväčšie riziko na spojoch, nakoľko drevotrieska je materiál, u ktorého dochádza k častejšiemu rozpadnutiu lepeného jadra pri viac  namáhaných spojoch a poschodová posteľ je dosť namáhaná. Ak sa tento problém eliminuje, drevotrieska je materiál, ktorý sa dobre ošetruje, je tu veľká variabilita farieb.

Poschodová-posteľ-3

Úložný priestor

Praktické využitie priestoru pod posteľou je na uloženie hračiek pre deti, alebo slúži ako priestor na uloženie perín a vankúšov, klasický perináč..

Poschodová posteľ skladacia

Praktickým a variabilným riešením je skladacia poschodová posteľ, ktorú môžete dočasne využiť ako poschodovú posteľ a po čase z nej urobiť dve samostatné postele. Vhodným a často používaným materiálom na tento typ postelí je smrek, alebo borovica.

Bezpečná poschodová posteľ teda musí mať – zábrany na hornom bočnom čele postele, rebrík pevne ukotvený o konštrukciu, obrúsené všetky ostré hrany, pevné spoje konštrukcie, zdraviu nezávadnú povrchovú úpravu, kvalitné a pevné rošty.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.