Postele a matrace

Single

Postele a matrace

Väčšinu svojho života strávime v spálni a preto by sme jej mali venovať patričnú pozornosť a starostlivosť.

Podporujete vo vašej spálni relaxáciu, oddych a intimitu chvíľok strávených v dvoch, alebo je len miestom, kde si ľahnete k televízii, jedlu alebo k notebooku?

Na chvíľu sa zastavte a zamyslite sa nad svojou spálňou:

Aký kvalitný mám matrac?

Aké je jej umiestnenie v rámci domu?

Akou farbou sú vymaľované steny?

Ako vysoký je strop?

Aké je osvetlenie? Je dostatočné? Podporuje intimitu?

Akú farbu a kvalitu má vaša posteľ, matrace a posteľná bielizeň?

Je posteľ správne umiestnená vzhľadom k vstupným dverám a oknám?

Skúste sa na vybavenie svojej spálne pozrieť očami cudzieho človeka. Tak ako by ste túto miestnosť nikdy predtým nevideli. Ako na vás pôsobí? Zaspávalo by sa vám tu dobre? Cítili by ste sa bezpečne? Lákala by vás k intímnym chvíľkam s milovaným partnerom? Možno budete týmto pohľadom prekvapení. Dúfam, že príjemne. Bohužiaľ, väčšinou si pri tomto pohľade všimneme rad nie práve pekných vecí, ktoré v zhone bežného dňa ani nevnímame. Všetko preto starostlivo prezrite. Pozornosť venujte všetkému nábytku v miestnosti – skontrolujte stav skríň, stav a farebnosť obliečky, kvalitu matraca. Opravte všetko nefunkčné, poškodené alebo popraskané. Farebnosť a kvalita vybavenia významne ovplyvňujú nielen náš spánok, ale aj náladu, zdravie, partnerstvo. Existujú tisíce a tisíce farieb, podlahových krytín, dekoračných predmetov a možností osvetlenia. Vždy vyberajte podľa svojho citu a zohľadnite názor vášho životného partnera. Záleží len na vás, či chcete mať na podlahe dlažbu, dosky alebo koberec, ale vždy udržujte podlahu čistú a bez prachu. Na steny môžete zvoliť zo širokej palety farieb, alebo vybrať zaujímavú tapetu. Nezabudnite na obrazy a ďalšie drobné dekorácie.Výrazné farby stimulujú čchi a tak sa miestnosť stáva viac aktívna. To môže podporiť váš intímny život, ale prehnané množstvo výrazných farieb by vám mohlo narušiť spánok. Silné aktívne farby (napr. červená) užívajte radšej len na menších plochách, ako detail.

Skôr než začnete do spálne kupovať nové vybavenie, zamyslite sa nad vecami, ktoré do nej nepatria: Opiera sa o skriňu žehliaca doska v susedstve s preplneným košom bielizne? Máva na vás šnúra od žehličky, ktorá vám pripomína, čo všetko ste nestihli? Bliká na vás obrazovka televízie, ktorá vďaka elektrosmogu, ktorý z nej vyžaruje narúša váš spánok? A čo počítač? Zase máte nejaké pracovné resty? Alebo snáď nejaký posilňovací prístroj? Ten určite hovorí “Prečo si si ma kúpil, keď aj tak necvičíš?” Takto by som mohla pokračovať ešte dlho, ale nechám to na vás. Sami rozhodnite, čo do vašej spálne nepatrí. Jeden od druhého sa veľmi líšime – pohlavím, názormy, vzdelaním, vekom, zamestnaním…ale minimálne jedno máme spoločné. Všetci spíme a potrebujeme, aby naša spálňa podporovala náš odpočinok.

postele

zdroj: http://sairafurniture.com/?page_id=13

Zdravotné matrace pre slovenský trh dodáva firma tropico.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.