Pozor na konštruovanie záhradných krbov

pozor na ....

Pri konštruovaní záhradných krbov je potrebné dávať pozor hlavne na kvalitu materiálu, ktorá je najdôležitejšia. Záhradné krby sú totiž špecifické, čo sa týka vysokých nárokov na výdrž a odolnosť – striedajúca sa teplota od vysokej pri používaní až po veľmi nízku v noci, poveternostný vplyv a podobne.

To všetko je si treba pri nákupe záhradných krbov uvedomiť a rozhodne záhradné krby v tomto smere nepodceniť. Druhým dôležitým ukazovateľom je podstavec. Ten musí byť najťažšou časťou krbu, a aby bol schopný celý krby dokonale stabilizovať. Medzi ľahko kozmetické, ale praktické záležitosti patrí výška. Mali by ste zvážiť jeho výšku, aby ste sa nemuseli pri používaní neustále zohýbať, ale taktiež je dôležité aby bol popolník ľahko vyberateľný aj kvôli bezproblémovej údržbe.

Čo musí mať záhradní krb

Základnou funkciou každého vidieckeho krbu je pochopiteľne ohnisko, o čom netreba pochybovať. Drvivá väčšina modelov, ktoré sa dnes predávajú, má ale taktiež klasický grilovací rošt pre príjemné grilovanie v letných večeroch. V tomto smere si človek musí dať pozor na držiaky grilu. Dôležité je či sa dajú ľahko vyťahovať, prípadne nastavovať výšku ale taktiež materiál, ktorý by mal byť ľahko umývateľný. Niektoré záhradné krby majú v hornej časti i udiarňu. Správne údenie síce vyžaduje kvalitnejšie drevo, ale pokiaľ si ho človek zaobstará, určite nebude ľutovať. To v podstate platí o záhradných krboch obecne.

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.