Príjemný a zdravý spánok

Spánok hlavný

K zdravému spánku nám v mnohom dopomôžu správne vybraté matrace. Skôr, ako si ho vyberieme, mali by sme si ho vyskúšať od viacerých výrobcov. Nemali by sme šetriť otázkami. Nesmieme sa zabudnúť spýtať, z čoho je matrac vyrobený, ako dlho nám poskytuje výrobca  záruku, čo všetko matrac dokáže. Ak na niektorý bod zabudneme, nemusíme si správne vybrať. Nie vždy sa môžeme trafiť s výberom vhodného matracu. Treba sa spýtať na to, či ho môžeme bez problémov vrátiť, či vymeniť za iný druh.

Niektoré firmy dokonca umožňujú požičať si matrac na vyskúšanie domov. Toto všetko si však musíme zistiť u výrobcu. Nemali by sme sa báť otestovať si všetky druhy matracov, na ktoré máme chuť, avšak treba to robiť veľmi dôsledne. Netreba skákať po matraci, ale ľahnúť si a trošku sa poobracať na nej by sme jednoznačne mali. Testovaniu by sme mali venovať aj celé popoludnie. Matrac by sa mal totiž skúšať dlhšie, než zistíme, ktorý nám vyhovuje a ktorý naopak nie. A tak by sme sa nemali uponáhľať pri jeho výbere.

Spánok-1

Taktiež každý z partnerov by mal prihliadať na svoju váhu a zdravotný stav. Správny matrac je taktiež vybavený bodovou elasticitou, čo znamená, že by sa mal prehnúť iba v mieste kde ju stlačíme. Ak si na ňu ľahneme, mali by sme sa cítiť nanajvýš príjemne. Nič by nás nemalo tlačiť, ani sa prehýbať. Ak si ľahneme na chrbát, nemali by sa nám prepadať bedrá. Ak sa nám bedrá prepadajú, znamená to, že matrac je príliš mäkký. Všeobecne máme päť stupňov tvrdosti matracu. Ideálna však je tvrdosť od stupňa tri až vyššie.

Spánok-2

Podľa materiálov rozdeľujeme matrace do niekoľkých skupín. Klasické pružinové matrace sú nie príliš vhodné na pravidelné spanie. Môžu nám slúžiť iba k občasnému prespaniu. Majú však aj sofistikovanejšiu verziu a to takú, že pružiny sú zašité do textilných taštičiek a tento matrac je nanajvýš vhodný a môže sa používať aj dlhodobo. Pomocou nich sa tvoria rôzne tvrdé zóny. Spomínané materiály sú skvelo priedušné.

Spánok-3

Ak skombinujeme latexový matrac s vhodným roštom, docielime ideálne prispôsobenie nášmu telu. Ešte kvalitnejšie sú také matrace, ktoré obsahujú prírodný kaučuk. Polyuretánový matrac zasa reaguje na teplotu ľudského tela a podľa neho mäkne. Vynikajúco sa prispôsobí nášmu telu. Studené peny sú pevné, navyše aj priedušné a preto sú vhodné aj pre alergikov. Novinku tvoria biopeny, ktoré sa vyrábajú z prírodných olejov. Sendvičové matrace kombinujú rôzne druhy materiálov, najčastejšie penu a latex a vďaka tomu poskytujú rôzne tvrdé zóny v rámci jedného matracu. Sú dokonalo tvarovo stále. Často je jedna strana tvrdšia a druhá mäkšia a je len na nás, ktorú si zvolíme.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.