Rekonštrukciu kúpeľne nesmieme podceniť

Kúpelňa - hlavný

Každá rekonštrukcia kúpeľni, či inej miestnosti v byte znamená o krôčik posunúť sa vopred. Mnoho z nich znamená posunutie sa o tri triedy popredu. Ak sa aj máme v úmysle zveriť do rúk odborníkov, štýl kúpeľne a jej samotný vzhľad bude záležať iba na nás samotných. Celú rekonštrukciu kúpeľne by sme si však mali dôkladne premyslieť a nad všetkými krokmi dostatočne popremýšľať. V žiadnom prípade by sme sa nemali unáhliť. 

Skôr, ako sa rozhodneme pre konkrétny typ kúpeľne, mali by sme si od sledovať viaceré možnosti. Na reálnych konceptoch konkrétnych kúpeľní si budeme môcť dôkladne ujasniť, čo sa nám páči a čo nie. Pri výbere umývadla, vane, či sprchovacieho kútu by sme mali byť do úvahy najmä priestorové vybavenie miestnosti. Kúpiť si za každú cenu do kúpeľne rohovú vaňu, ak sa nám sotva vmestí umývadlo je príliš unáhlené a nepremyslené riešenie. Určite sa budeme cítiť lepšie v atypickej vani, ktorá zaberie oveľa menej miesta, ako spomínaná rohová vaňa.

Kúpelňa-1a

Každý má určite svoju vlastnú predstavu, ako by jeho kúpeľňa mala vyzerať. No napriek tomu, by sme si mali dať poradiť a nepresadzovať svoje návrhy za každú cenu. Záleží však od profesionality odborníka, ako nám poradí. Mali by sme si vyberať spoľahlivých a najmä špecialistov, ktorí sa do toho rozumejú. Zaujímavosť kúpeľni nemusí spočívať v jej veľkom priestore či už – z praktického, či dizajnového pohľadu… Taktiež je dôležité, aby sme mali na pamäti, že kúpeľňa nám bude slúžiť niekoľko rokov. Nemusí to však vyhovovať každému z nás.

Kúpelňa-2a

Kúpeľňa môže mať naozaj mnoho podôb a byť prevedená v rôznych dizajnoch. Pre kúpeľňu a záchod by sme mali zvoliť jednoduchý obklad v rovnakom formáte. Doplniť môžeme iné prvky, ktoré sú z rôznych formátov a z iných farieb. Veľmi obľúbený je úzky kruh mozaiky, ktorý pôsobí aj veľmi zaujímavo a nápadito. Okrem klasického horizontálneho členenia sa môžeme pohrať aj so zvislými prvkami. Následne nemusíme rozmýšľať nad zbytočnými zložitými kombináciami. Bude nás to dokonca stáť omnoho lacnejšie, ako iné varianty. Nástenné zrkadlo by sme mali nahradiť zrkadlom, ktoré je vsunuté medzi dlaždičky.

Kúpelňa-3a

V poslednej dobe sa používa toto riešenie čoraz častejšie a patrí k tým viac obľúbeným. Pekne pôsobí aj zrkadielko, ktoré je orámované nápaditým rámčekom. Umývadlo by sme mali zvoliť spolu so skrinkou, alebo také, ktoré bude mať aj plochu na odkladanie vecí. Je to veľmi efektívne a to najmä z praktického hľadiska. Pri zrkadle si nemusíme za každú cenu dávať zabudovať osvetlenie. Ak správne zvolíme bodové, alebo naklepovacie osvetlenie na podlahe, docielime vhodné osvetlenie v celej miestnosti. Ak sme si do kúpeľne zadovážili vaňu a radi sa sprchujeme, nemali by sme zabudnúť na kúpeľný záves.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.