Zariaďovanie detskej izby

Zariaďovanie detskej izby hlavný 2

Prázdniny našich ratolestí, či ich pobyty u starých rodičov mnohé rodiny využívajú na prestavbu a zariadenie detskej izbičky. Prekvapenie dieťaťa však nemusí byť milé, keďže nevieme, či to spĺňa aj predstavy jeho samotného. Odborníci odporúčajú zapojiť do zariaďovania detskej izby aj naše ratolesti a urobiť kompromis na obidvoch stranách. Je dôležitý nielen nábytok do detskej izby, ale aj jeho správne rozmiestnenie a použitie farieb

Izbička ladená vo fialovo-pastelových farbách Rodičia by sa zároveň mali vyvarovať príliš výrazným pastelovým farbám, ktoré sú dnes najnovším hitom. Pri zariaďovaní by sme mali myslieť predovšetkým na to, ako dlho nám bude daný nábytok slúžiť. Či to bude izba čisto určená na hranie, prípadne študovanie, či spanie. Zamerať by sme sa mali aj na to, pre aký počet detí bude slúžiť. Ak je dieťa vo veku, kedy má svoje názory a predstavy je dôležité, aby sme dieťa zapojili do zariaďovania a výzdoba by mala odrážať jeho záujmy. Pozor by sme si mali dávať pri umiestnení izby blízko príliš hlučných miestností, ako je kuchyňa, alebo vstupná hala. Nemali by sme dávať do izby jedovaté rastliny, pozor by sme mali dávať na príliš agresívne farby, ktoré odpútavajú pozornosť dieťaťa a navyše môžu spôsobiť podvedomú agresivitu. Okrem toho, by sme mali zvážiť výber farby aj so samotným dieťaťom. Izba dieťaťa sa väčšinou mení tri krát. Prvý krát zariaďujeme izbu pri novorodencovi, druhý krát pri školákovi a napokon pri študentovi. Potreby dieťaťa sa menia, preto sa mení aj nábytok, ktorý dieťa potrebuje. U batoľaťa musíme dbať predovšetkým na bezpečný nábytok v izbičke,  u prváčika musíme rozvíjať jeho predstavivosť a záujmy. U študenta v pubertálnom veku musíme vytvoriť miesto vhodné pre štúdium a zabezpečiť mu maximálne súkromie.

Detská izbička s preliezkami a rôznymi doplnkami Ak sledujeme trend vo svete nábytku, určite vieme, že sa veľmi rýchlo mení. Preto nie je vhodné riadiť sa pri zariaďovaní izby práve ním. Dôležitý je príbeh, myšlienka, ktorým potom zodpovedajú farby, tapety a materiály. Okrem toho je nevyhnutné zistiť, či používané materiály neobsahujú karcinogénne látky, či sú nehorľavé, umývateľné a tvárne. Pri výbere nábytku plní dôležitú rolu aj cena samotného vybavenia. Preto by sme sa mali prihliadať po takých kúskoch nábytku, ktoré rastú spolu s deťmi. V tomto prípade je výhodným riešením neutrálny a nadčasový dizajn úložného nábytku, písací stôl a posteľ – to je akýsi základ detskej izby. Izbu môžeme potom prispôsobiť potrebám rastúceho dieťaťa vymaľovaním stien a vhodnou dekoráciou. Rodičia však čoraz častejšie hľadajú odbornú pomoc pri kupovaní nábytku do detskej izby. Rozhodnú sa radšej investovať viac a zabezpečiť dieťaťu kvalitu a zároveň  dlhšiu životnosť.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.